16. Niedziela Zwykła

środa – wspomnienie św. Marii Magdaleny,

czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,

piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy,

sobota – święto św. Jakuba, apostoła.

2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy odpust ku czci św. Anny. O godz. 11.30 zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył i wygłosi kazanie Ks. Paweł Głowacz, wikariusz w parafii mariackiej  w Krakowie. Po sumie odprawimy procesję eucharystyczną wokół kościoła. Na sumę i procesję zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności: orkiestrę, górników strażaków członków Żywego Różańca, Służbę Ołtarza i Bielanki. Okazja do spowiedzi przed uroczystością odpustową codziennie przed Mszą Świętą rano i wieczorem oraz w sobotę od godz. 17.00 do 18.00 w kościele parafialnym.

3. Tak, jak w poprzednich latach piesza pielgrzymka góralska do Częstochowy zatrzyma się w niedzielę, 26 lipca, w naszej parafii na nocleg. Pielgrzymi przyjdą późnym popołudniem ok. godz. 18.30. Postarajmy się okazać im naszą gościnność, przyjmijmy ich do naszych domów, okażmy serdeczność. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątniczy szlak.

4.  W zakrystii można nabyć zdjęcia z bierzmowania, które miało miejsce w czasie wizytacji Ks. Kardynała w naszej parafii. Pozostałe zdjęcia z wizytacji można oglądać i zamawiać bezpośrednio u fotografa wykorzystując link, który umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii. Adres strony parafialnej:

www. parafiarybna.malopolska.pl