16. Niedziela Zwykła

poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy,

wtorek – święto św. Jakuba, Apostoła,

środa – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP,

sobota – wspomnienie św. Marty.

2. Tak, jak w poprzednich latach piesza pielgrzymka góralska do Częstochowy zatrzyma się w środę, 26 lipca, w naszej parafii na nocleg. Pielgrzymi przyjdą późnym popołudniem ok. godz. 18.30. Postarajmy się okazać im naszą gościnność, przyjmijmy ich do naszych domów, okażmy serdeczność. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątniczy szlak.

3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy odpust ku czci św. Anny. O godz. 11.30 zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył i wygłosi kazanie Ks. Prałat Józef Jakubiec. Po sumie odprawimy procesję eucharystyczną wokół kościoła. Na sumę i procesję zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności: orkiestrę, górników strażaków członków Żywego Różańca i Służbę Ołtarza. Okazja do spowiedzi przed uroczystością odpustową codziennie przed Mszą Świętą rano i wieczorem, oraz w sobotę od godz. 17.00 do 18.00 w kościele parafialnym.