18. Niedziela zwykła

wtorek – wspomnienie św. Dominika, kapłana,

środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 wystawienie i adoracja trwać będzie do wieczornej Mszy Świętej. O godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.45,  wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, zostaną odprawione nieszpory.