18. Niedziela Zwykła

· poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego
· środa – wspomnienie św. Dominika, kapłana
· czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
· piątek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
· sobota – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

2. Pierwsza niedziela miesiąca – zamiast adoracji list KEP na sierpień – miesiąc abstynencji. Adoracja za tydzień.

3. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej – odbyło się w czwartek. Ustalenia i planowane prace przedstawiają się następująco:
Inwestycje pierwszorzędne:
· Kontynuacja poszerzania cmentarza: montaż bramy w nowym murze, niwelacja terenu, zrobienie głównej drogi łączącej bramy, wytyczenie i wykonanie alejek, przeniesienie części gospodarczej /śmietników/
· Generalny remont stropu i dachu, które wymagają natychmiastowych działań. Trwa etap kompletowania wymaganej dokumentacji, pisania wniosków i szukania środków na ten cel, aby jak najszybciej przystąpić do prac. Jest to inwestycja priorytetowa, konieczna i bardzo kosztowna.
Równocześnie są i będą realizowane, monitorowane i przygotowywane inwestycje drugorzędne i drobniejsze prace, a niecierpiące zwłoki. Dla przykładu: kontynuacja i finalizacja renowacji ołtarza św. Anny i ambony czy myślenie o modernizacji ogrzewania kościoła. Wszystko w miarę możliwości. Wszystkie te przedsięwzięcia polecajmy w modlitwie wszechmogącemu Bogu i Jego opatrzności.

4. Program odpustu ku czci MB Wniebowziętej w Kalwarii:
· Inauguracja uroczystości – 12.08.2018 Msza św. o godz. 15.00, po niej procesja do Domku Matki Bożej
· Uroczystość MB Kalwaryjskiej – 13.08.2018 Suma odpustowa o godz. 11.00
· Procesja Zaśnięcia NMP – piątek 17.08.2018 rozpoczęcie przy Domku Matki Bożej o godz. 15.00, na zakończenie procesji przy kościele Grobu Matki Bożej Msza św. pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

5. Podziękowania: serdecznie dziękujemy
· za ufundowanie przeglądu i naprawy nagłośnienia parafianom: ojcu z synem.

6. Prasa katolicka czeka – zachęcamy do czytania.

7. Udanego i owocnego wypoczynku. Szczęść Boże!