19. Niedziela zwykła

poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana  męczennika,

wtorek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,

czwartek – święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

2. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu w Rybnej i w Czułówku tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

3. We wtorek w Przegini Duchownej nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.30.

Msza Święta w Przegini zostanie odprawiona o godz. 15.00. Będzie to Msza dożynkowa, w czasie której uroczyście podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

4. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na spłatę kredytu zaciągniętego na budowę plebanii, renowację ołtarza oraz na poszerzenie cmentarza parafialnego. Ofiary prosimy składać w zaklejonych kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy.

W czerwcu na ten cel złożono 13 350 zł. w 192 kopertach. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

Pragniemy poinformować, że dotychczasowe prace przy poszerzeniu cmentarza, oraz zgromadzony materiał budowlany kosztowały 113 460 zł. W ostatnich dniach została też nabyta przez parafię działka potrzebna do poszerzenia cmentarza za kwotę 7 800 zł. (razem z opłatą notarialną).