2. Niedziela Adwentu

środa– wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła..

2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Po Mszy Świętej o godz. 11.30 wystawienie i adoracja trwać będzie do popołudniowej Mszy Świętej. O godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.45,  wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, zostaną odprawione nieszpory.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

w piątek o godz. 13.45 – uczniowie klasy 2A gimnazjum,

w piątek o godz. 14.30 – uczniowie klas 2B gimnazjum,

w piątek o godz. 15.15 – uczniowie klasy 7. z Rybnej.

3. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na poszerzenie cmentarza parafialnego. Ofiary prosimy składać w zaklejonych kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy. W październiku na ten cel złożono 17 970 zł. w 225 kopertach.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

Wczoraj zostały zamontowane w ołtarzu głównym, oraz w ołtarzu św. Anny odnowione obrazy. Całkowity koszt renowacji obrazów wyniósł  46 858 zł. Urząd Marszałkowski przyznał na ten cel 15 000 zł. Z kasy parafialnej na odnowienie obrazów zostało wydanych 32 858 zł.

W tym roku zostały rozpoczęte prace przy poszerzeniu cmentarza. Wykonana została część ogrodzenia o długości 150 metrów. Całkowity koszt tej inwestycji to 228 460 zł.

Wszystkie te prace zostały sfinansowane dzięki ofiarności parafian. Serdecznie za to dziękujemy.

4. Przed kościołem można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca z logo Caritas jest symbolem pamięci o najuboższych. Stawiana koło pustego nakrycia w Wigilię przypomina o naszej solidarności z potrzebujący

5. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy do salki katechetycznej na wspólne rozważanie Ewangelii.