20. Niedziela zwykła

poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża,

wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej,

czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła,

sobota – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas tego dziękczynienia w naszej wspólnocie parafialnej, która została zaplanowana na przyszłą niedzielę o godz. 11.30, prosimy Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmiemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr.

3. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na spłatę kredytu zaciągniętego na budowę plebanii, renowację ołtarza oraz na poszerzenie cmentarza parafialnego.