3. Niedziela Adwentu

1. Trzecia niedziela Adwentu przybliżyła nas już bardzo do drugiej części tego okresu, w której zaczniemy bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten etap adwentowego czuwania rozpocznie się  we wtorek, 17. grudnia. Pan jest coraz bliżej. Czy w naszych sercach znajdzie odpowiednie miejsce, w którym mógłby się narodzić?

2. Serdecznie zachęcam do odprawienia od jutra specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W dni powszednie nowenna będzie odprawiana po roratach, a niedziele po sumie.

3. W sobotę przeżywać będziemy dzień spowiedzi adwentowej.  Kapłani spowiadać będą od godz. 8.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 17.00. Przerwy

w spowiedzi: przed południem od godz. 10.00 do 10.30, zaś po południu od godz. 15.30 do 16.00.

Spowiedź w Czułówku od godz. 10.30 do 11.30. Po spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej.

Spowiedź w Przegini od godz. 15.00 do 16.00. Po spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej.

4. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele w dni powszednie

o godz. 6.30.

5. Przed kościołem można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się kiermasz prac bożonarodzeniowych wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Czernichowie.

7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na spłatę kredytu zaciągniętego przez parafię na budowę plebanii, oraz na renowację ołtarza św. Mikołaja.