3. Niedziela Adwentu

poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

2.  W środę po „roratach”, na które zapraszamy codziennie o godz. 6.30, rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. W dni powszednie nowenna będzie odprawiana po roratach, a niedziele po sumie.

2. W tym tygodniu odbędą się spotkania uczniów gimnazjum w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczniów klas trzecich zapraszamy na spotkanie:

• Kl. III a w piątek o godz. 14.30

Kl. III b w czwartek o godz. 15.15

• Uczniów uczących się w gimnazjach poza Rybną w czwartek o godz. 19.00

Uczennice  klas drugich zapraszamy na spotkanie:

• Kl. II a w środę o godz. 15.30
  • Kl. II b w piątek o godz. 15.30
  • Uczniów z klas pierwszych i drugich uczących się poza parafią  w piątek o godz. 18.30.

3.  8 grudnia w uroczysty sposób Papież Franciszek rozpoczął w Kościele Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. W naszej parafii w trakcie trwania Jubileuszu w każdy trzeci piątek miesiąca będziemy odprawiać Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Na najbliższe zapraszamy w piątek.

16.45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

17.00 – Msza św. z kazaniem

Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i Litania do Bożego Miłosierdzia.

3. W sobotę przeżywać będziemy dzień spowiedzi adwentowej.  Kapłani spowiadać będą od godz. 8.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 17.00. Przerwy

w spowiedzi: przed południem od godz. 10.00 do 10.30, zaś po południu od godz. 15.30 do 16.00.

Spowiedź w Czułówku od godz. 10.30 do 11.30. Po spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej.

Spowiedź w Przegini od godz. 15.00 do 16.00. Po spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej.

5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na spłatę kredytu zaciągniętego przez parafię na budowę plebanii, oraz na renowację ołtarza. Ofiary prosimy składać w zaklejonych kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy na zewnątrz koperty.  W październiku na ten cel złożonych zostało 11 170 zł. w 179 kopertach.  Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

Wyżej wspomniany kredyt został zaciągnięty w lipcu 2010 r. na 10 lat. Do spłacenia pozostało jeszcze 96 525 zł. kapitału.  Ostatnia rata, czyli rata za listopad wyniosła  2 338 zł.

6. Przed kościołem można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.