3. Niedziela zwykła

poniedziałek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa,

wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła,

piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

2. W tym tygodniu odbędą się spotkania uczniów gimnazjum w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczniów klas drugich zapraszamy na spotkanie:

• Grupę dziewcząt we wtorek o godz. 16.00
  • Grupę chłopców w czwartek o godz. 16.00
  • Uczniów, którzy nie uczęszczają do gimnazjum w Rybnej w czwartek o godz. 18.00.

3. Zachęcamy i zapraszamy chłopców z klas drugich i starszych do pełnienia posługi ministranta. Zapisy u Ks. Romana do soboty.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w Rybnej od godz. 9.00. Chorych w Czułówku i w Przegini Duchownej odwiedzimy również w sobotę. Początek odwiedzin ok.  godz. 10.00.

5. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.