30. Niedziela Zwykła

środa – Uroczystość Wszystkich Świętych,

czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny),

sobota – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

2. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty.

Po sumie wobec  wystawionego  Najświętszego Sakramentu odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

3. W tym tygodniu odbędzie się spotkanie młodzieży w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W poniedziałek o godz. 14.30 będą mieli spotkanie uczniowie klasy 7. w Przegini Duchownej.

4. We wtorek zakończymy odprawianie nabożeństw różańcowych.

4. Wraz ze zmianą czasu letniego na zimowy począwszy od dzisiejszej niedzieli Msza Święta popołudniowa w Przegini Duchownej będzie odprawiana o godz. 14:00.

5. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie.

Msze Święte: w Rybnej o godz. 7.15, 10.00, 11.30,

w Przegini o godz. 8.30,

w Czułówku o godz. 10.00.

Msza Święta na cmentarzu godz. 14.00. Po Mszy Świętej odprawimy na cmentarzu procesję z wypominkami.

W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian na różaniec, który odprawimy na cmentarzu w intencji zmarłych. Prosimy, o przyniesienie na różaniec zniczy. Będziemy się modlić za zmarłych z zapalonymi zniczami, które po różańcu postawimy na grobach naszych bliskich.

W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Aby uzyskać ten odpust

należy nawiedzić kościół lub kaplicę, odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przyjąć Komunie Świętą i pomodlić się według intencji Ojca Świętego.

Odpust za zmarłych można zyskać również odwiedzając cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada. Warunkiem zyskania tego odpustu jest przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwa za zmarłych. Odpust ten można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.

Okazja do spowiedzi świętej przed Uroczystością Wszystkich Świętych w naszym kościele parafialnym we wtorek, od godz. 15.30 do 17.00.

6. W czwartek, w Dzień Zaduszny, Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 9.00  i o 17.00.

7. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych Msze Święte za zmarłych będą odprawiane o godz. 17.00.  Pół godziny przed Mszą Świętą odmawiać będziemy różaniec za zmarłych połączony z wypominkami.

8. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca.

Spowiedź Święta:

w Czułówku w czwartek od godz. 10.00 do 16.00

Msza Święta w piątek o godz. 18.00

w Przegini w czwartek od godz. 16.00 do 16.30.

Msza Święta w piątek o godz. 18.00

W Rybnej spowiedź w piątek od godz. 16.00 do 17.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Rybnej w sobotę od godz. 9.00.

Chorych w Czułówku i w Przegini Duchownej odwiedzimy również w sobotę. Początek odwiedzin ok. godz. 10.00.