33. Niedziela zwykła

1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek– wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,

wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,

środa – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy,

piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.


2. Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf  Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą.

W odpowiedzi na usłyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym.


3. W tym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

w środę o godz. 15.30 – uczniowie klas 3. gimnazjum,

w piątek o godz. 18.00 – uczniowie  gimnazjum, uczący się poza Rybną, w piątek o godz. 15.15 – uczniowie klasy 7. w Czułówku.


4. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.  Po sumie wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz odnowimy  Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.


5. Od jutra pan organista rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Tak, jak w poprzednich latach pan organista rozpocznie roznoszenie od Przegini  Rogatki.