4. Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj  wypada wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte zostaną odprawione:

• W Rybnej o godz. 7.15, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00.
  • W Przegini Duchownej  o godz. 8.30.  Nie będzie Mszy Świętej o godz. 14.00.
  • W Czułówku o godz. 10.00.

2. Dziś, w wigilię Bożego Narodzenia, zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę, mówiąc przy tym „Światło Chrystusa”. Wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim (Ewangelia wg św. Łukasza, rozdział 2, wiersze od 1 do 20) , po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem.

Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz… niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych.

Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych – przecież o północy pójdziemy na Pasterkę powitać Nowonarodzonego. Pasterka w kościele parafialnym oraz w kaplicach będzie odprawiona o północy. Składka z pasterki, przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.

3. Msze Święte w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odprawione zostaną według porządku niedzielnego. W święto św. Szczepana po wszystkich Mszach Świętych poświęcenie owsa.