4. Niedziela Wielkanocna

4. Niedziela Wielkanocna – 7 V 2017 r.

poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej,

sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Po Mszy Świętej o godz. 11.30  adoracja trwać będzie do wieczornej Mszy Świętej. O godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w naszym kościele parafialnym w niedziele i w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania.

Uczniów klas drugich gimnazjum zapraszamy na spotkanie:

• kl. II A w środę o godz. 15.30
  • kl. II B w piątek o godz. 15.30
  • Uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum, uczących się w szkołach poza Rybną,  zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19.00.

5. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe zapraszamy dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami. Po nabożeństwie odbędzie się pierwsza próba przed Komunią Świętą. Kolejne próby w tym tygodniu w piątek i w sobotę o godz. 16.30.

6. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zostanie odprawione w setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.

17.30 – różaniec fatimski

18.00 – Msza Święta z kazaniem

18.30 – procesja wokół kościoła z Litania do Matki Bożej.

W procesji, tak jak w Fatimie, powinniśmy iść z zapalonymi świecami, dlatego prosimy o przyniesienie świec.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w kaplicy w Przegini zostanie odprawiona Msza św. w intencji strażaków z OSP w Przegini Duchownej i ich rodzin.