5. Niedziela Wielkanocna

1.  Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – święto św. Katarzyny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy,

czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

piątek – uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej patronki Polski,

sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika.

2. W środę, 1. maja, rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Począwszy od tego dnia, codziennie będziemy odmawiali Litanię loretańską. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele parafialnym w niedziele i w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej.

3. W środę na wspólny różaniec o godz. 17.30, wieczorną Mszę św. i nabożeństwo zapraszamy członków Żywego Różańca. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych w tym dniu taki sam jak w każdą niedzielę. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego Narodu do Maryi. W tym dniu z racji obchodzonej uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca.  Jest to dzień przebłagania, zwłaszcza przez przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy nasze osobiste oraz całego świata.

Spowiedź Święta:

w Czułówku w środę od godz. 15.30  do 16.30,

w Przegini w środę od godz. 16.30 do 17.30,

w Rybnej spowiedź w czwartek od godz. 16.30 do 18.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Rybnej w sobotę od godz. 9.00. Chorych w Czułówku i Przegini Duchownej odwiedzimy również w sobotę. Początek odwiedzin ok.  godz. 10.00.