5. Niedziela Wielkanocna

środa – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski,

piątek – wspomnienie św. Floriana, męczennika,

sobota – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

2.  We wtorek,  po Mszy Świętej wieczornej,  rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele parafialnym w niedziele i w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej.

3. W środę na wspólny różaniec o godz. 17.30, wieczorną Mszę św. i nabożeństwo zapraszamy członków Żywego Różańca. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

4. W czwartek  przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych w tym dniu taki sam jak w każdą niedzielę. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego Narodu do Maryi.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca.  Jest to dzień przebłagania, zwłaszcza przez przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy nasze osobiste oraz całego świata.

Spowiedź Święta:

W Rybnej w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

Msza Święta pierwszopiątkową w Czułówku i w Przegini Duchownej o godz. 19.00

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Rybnej w sobotę od godz. 9.00.

Chorych w Przegini Duchownej i w Czułówku odwiedzimy również w sobotę. Początek odwiedzin ok.  godz. 10.00.

6. W sobotę, 5 maja, o godz. 15.00 J.E. Ks. Bp Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania uczniom klas trzecich gimnazjum.

Spowiedź przed uroczystością bierzmowania dla kandydatów,  ich rodzin i świadków bierzmowania w najbliższy  piątek o godz. 16.00.

Próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek o godz. 18.00.

7. Zapraszamy do skorzystania z możliwości wyjazdu na rekolekcje wakacyjne Ruchu Apostolstwa Młodych. Zainteresowanych uczniów gimnazjum i szkól ponadgimnazjalnych prosimy o kontakt z księdzem Arturem.

8. Organizowany jest wyjazd na Spotkanie Młodych w Lednicy w dniach od 1 do 3 czerwca b.r. W programie odwiedziny Sanktuarium w Licheniu, oraz udział w czuwaniu młodzieży na Lednicy. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Ks. Arturem.

9. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Matce Bożej za grzechy i zniewagi wobec Niej. O godz. 18.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej nabożeństwo majowe i modlitwa za rodziny oczekujące potomstwa.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji strażaków z OSP w Rybnej i ich rodzin.