5. Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy Świętej o godz. 11.30  adoracja trwać będzie do nabożeństwa Gorzki Żali, które zostaną odprawione o godz. 15.00.

2.  W tym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania.

Uczniów klas trzecich gimnazjum zapraszamy na spotkanie:

• kl. II A w poniedziałek o godz. 14.30
  • kl. II B w poniedziałek o godz. 15.10.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca.

Spowiedź Święta:

w Czułówku w czwartek od godz. 16.00 do 17.00

Msza Święta w piątek o godz. 19.00

w Przegini w czwartek od godz. 17.00 do 17.30.

Msza Święta w piątek o godz. 19.00

W Rybnej spowiedź w piątek od godz. 16.30 do 18.00.

4. W piątek o godz. 19.00 odprawimy  Drogę Krzyżową drogami naszej parafii.  Rozpoczniemy ją od Bednarzy, od krzyża, a skończymy w kościele. Zapraszamy na tę Drogę Krzyżową wszystkich parafian.  Prosimy też o zabranie zniczy na Drogę Krzyżową.

5. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam przeżywanie w pogłębiony sposób tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych poświęcimy tradycyjne palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.  Uroczysta procesja z palmami odbędzie się na sumie o godz. 11.30.

6. Po Mszach Świętych uczniowie ze szkoły w Rybnej przeprowadzą kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na renowację cmentarza Orląt Lwowskich, oraz na pomoc dla uczniów niepełnosprawnych umysłowo ze szkoły specjalnej w Nowej Hucie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli

w organizacji kiermaszu.

7. Zespól Placówek Oświatowych w Rybnej organizuje wyjazd dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w dniach od 2 do 4 czerwca b.r. W programie pobyt w Poznaniu i Gnieźnie, oraz udział w czuwaniu młodzieży na Lednicy. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Ks. Arturem lub sekretariatem szkoły.