5. Niedziela Wielkiego Postu

1. Jutro, 19 marca, obchodzić będziemy uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Jezusa.   Święty Józef jest patronem kaplicy w Przegini Duchownej. W tym dniu o godz. 17.00 zostanie odprawiona w Przegini Msza Święta odpustowa.

2. W tym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

we  wtorek o godz. 15.15 – uczniowie klas 3. gimnazjum,

w piątek o godz. 13.45 – uczniowie klas 2. gimnazjum – grupa 1.

w piątek o godz. 14.30 – uczniowie klas 2. gimnazjum – grupa 2.

w piątek o godz. 15.15 – uczniowie klasy 7. w Czułówku.

3. W piątek o godz. 18.00 odprawimy  Drogę Krzyżową drogami naszej parafii.  Rozpoczniemy ją od Bednarzy, od krzyża, a skończymy w kościele. Zapraszamy na tę Drogę Krzyżową wszystkich parafian.  Prosimy też o zabranie zniczy na Drogę Krzyżową.

4. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam przeżywanie w pogłębiony sposób tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych poświęcimy tradycyjne palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.  Uroczysta procesja z palmami odbędzie się na sumie o godz. 11.30.  Po Mszy Świętej odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę.

5. W sobotę o godz.16.00  w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do 1. Komunii Świętej z szyjącymi stroje komunijne. Na spotkaniu będzie można nabyć  stroje.

6. W związku ze zmianą czasu zimowego na letni Msza Święta popołudniowa w Przegini Duchownej od przyszłej niedzieli będzie odprawiana o godz. 16.00.