6. Niedziela Zwykła

1. W środę, 14 marca, przypada Popielec i tym samym rozpocznie się Wielki Post.

Obrzęd posypania popiołem jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki i post. Przypominamy,  że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki powinny być ograniczone co do ilości. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium świąt wielkanocnych.

Msze Święte:

w Rybnej o godz. 6.30, 9.00 i 17.00

w Przegini Duchownej o godz. 18.00

w Czułówku o godz. 18.00.

2. W piątek Droga Krzyżowa:

dla dzieci o godz. 16.00

dla starszych o godz. 17.30

dla młodzieży o godz. 19.00

3. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie – Msza Święta. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

4. Dzisiaj w naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.