Księża


Proboszcz

  • ks. Andrzej Wąchała, E.c., ur. 1948 Nowy Targ, wyśw. 1972, od 2000


Wikariusze

  • ks. mgr Mariusz Kopacz, ur. 1973 Sucha Beskidzka, wyśw. 1999, od 2014
  • ks. mgr Artur Gielata, ur. 1986 Wadowice, wyśw. 2011, od 2016



Wykaz księży pracujących w Parafii w Rybnej


Imię Nazwisko lata Funkcja Uwagi

ks. Artur GIELATA 2016-nadal Cooperator

ks. Mariusz

KOPACZ 2014-nadal Cooperator
ks. Paweł DROBNY 2014-2016 Pomoc duszp.
ks. Artur GADOCHA 2013-2014 Cooperator
ks.Roman STECHURA 2012 – 2014 Cooperator
ks.Jarosław SACHAJ 2011 – 2013 Cooperator
ks.Leszek BABICKI 2010 – 2012 Cooperator
ks.Rafał KUCHNIAK 2008 – 2011
Cooperator
ks.Robert BUKAŁA 2005 – 2010
Cooperator
ks.Adam SŁABY 2004 – 2005 Cooperator
ks.Wojciech DZIOBOŃ 2003 – 2008 Cooperator
ks.Mariusz KOPACZ 2003 Cooperator
ks.Piotr MOZDYNOWICZ 2001 – 2004 Cooperator
ks. Andreas WĄCHAŁA 2000-nadal Parochus
ks.Wojciech OLSZOWSKI 1998 – 1999 Cooperator
ks.Stanisław BOGACZ 1999 – 2001 Cooperator
ks.Grzegorz STACHOWSKI 1998 – 2002 Cooperator
ks.Jusephus GRZESIUŁA 1998 – 2000 Parochus
ks.Krzysztof OWCZAREK 1994 – 1998 Parochus F.D.P.
ks.Krzysztof OWCZAREK Cooperator F.D.P.
ks.Edward LASZCZAK Cooperator F.D.P.
ks.Krzysztof MATUSZEWSKI Cooperator F.D.P.
ks.Lech KLEJMONT Cooperator F.D.P.
ks.Krzysztof GOŁĘBIOWSKI Cooperator F.D.P.
ks.Kazimierz BARANOWSKI 1991 – 1994 Parochus F.D.P.
Karol KNERA 1986 – 1991 Parochus F.D.P.
Alojzy MAKÓWKA 1984 – 1986 Parochus F.D.P.
Zygmunt JURCZYK 1982 - Cooperator F.D.P.
Czesław KUCIŃSKI -1982 Cooperator F.D.P.
Wawrzyniec JANECKI -1981 Cooperator F.D.P.
Andrzej MIKOS Cooperator F.D.P
Jan ELUSZKIEWICZ Cooperator F.D.P
Władysław PĘDZIK Cooperator F.D.P.
Paweł BEDNAREK Katecheta Kleryk FDP
Lucjan NASKRET 1979 - Cooperator F.D.P.
Stanislaus DRAJCZYK 1978 – 1984 Parochus F.D.P.
Jan OCHOŃSKI 1975 – 1979 Cooperator F.D.P.
Janusz ORŁOWSKI 1975 – 1979 Cooperator F.D.P.
Józef GARNCAREK 1973 - Cooperator F.D.P.
Leszek WOJTYŚ 1973 – 1978 Parochus F.D.P.
Joannes ŻAK 1972 – 1975 Cooperator F.D.P.
Wladysław BIENIESIEWICZ 1972 Cooperator F.D.P.
Joannes KOWALCZYK 1969 – 1973 Parochus
Franciscus PACANA 1968 – 1972 Cooperator
Boleslaus DROHOMIRECKI 1966 – 1968 Cooperator
Josephus KOZIEŁ 1963 – 1966 Cooperator Lub Kozioł
Josephus LORANC 1961 – 1963 Cooperator
Joannes PAJDZIK 1958 – 1961 Cooperator
Marianus WOLAK 1955 – 1958 Cooperator
Vladislaus MURZAŃSKI 1949 – 1955 Cooperator
Carolus WITKOWSKI 1949 – 1969 Parochus
Jacobus STOŻEK 1945 – 1946 Cooperator
Vladislaus KANIA 1940 – 1945 Cooperator
Zbigneus STĘPKOWSKI 1939 Cooperator Ojciec Kapucyn
Joannes MIRANÓW 1937 – 1940 Cooperator
Julianus GROBLICKI 1936 – 1937 Cooperator
Alexandrius RAJDA 1936 – 1949 Parochus
Alexandrius RAJDA 1933 – 1936 Cooperator
Petrus MAIK 1929 – 1933 Cooperator
Joannes NOWAK 1925 – 1927 Cooperator Senior
Josephus MIĘTUS 1924 – 1925 Cooperator
Stanislaus MAŚLAK 1923 – 1924 Cooperator
Adamus KORCZAK 1921 – 1928 Cooperator
Carolus JAKUBIEC 1917 – 1921 Cooperator
Josephus KRUPA 1914 – 1917 Cooperator
Antonius HACZEK 1911 – 1914 Cooperator
Joseohus SZELĄG 1908 – 1911 Cooperator
Franciscus WAJDA 1905 – 1908 Cooperator
Josephus PUŁKA 1903 – 1905 Cooperator
Martinus ZDEBSKI 1901 – 1903 Cooperator
Ferdinandus WIDLARZ 1899 – 1936 Parochus
Joannes WAŚNIOWSKI 1899 – 1901 Cooperator
Josephus KOZIK 1898 – 1899 Cooperator
Alexandrius BROŻEK 1897 – 1898 Cooperator
Franciscus KOSTÓRKIEWICZ 1895 – 1897 Cooperator
Josephus ŻOLLNA 1891 – 1895 Cooperator
Stephanus GÓWROWIECKI 1890 – 1891 Cooperator
Antonius RAJSKI 1890 Cooperator
Ludovicus OLSZAŃSKI 1888 – 1890 Cooperator
Felix NIŻYŃSKI 1884 – 1888 Cooperator
Ludovicus SZCZUROWSKI 1883 – 1884 Cooperator
Josephus JODŁOWSKI 1883 Cooperator
Antonius SKRUDZIŃSKI 1883 Cooperator
Florianus KURDYŚ 1883 Cooperator Ordo S.P.Paulin I Ermitae
Andreas JAGIEŁKO 1882 – 1883 Cooperator
Joannes RALSKI 1880 – 1882 Cooperator
Dominicus KOLASIŃSKI 1878 – 1879 Cooperator
Petrus DUDZIAK 1878 Cooperator O.S.F. Reform.
Conradus GUBARZEWSKI 1878 Cooperator O.S.F. Reform.
Alexander POPŁAWSKI 1877 – 1878 Cooperator
Antonius PLESZYŃSKI 1872 – 1877 Cooperator
Vincentius SMOCZYŃSKI 1872 Cooperator
Josephus DROŻDŻ 1870 – 1872 Cooperator
Petrus STRZELICHOWSKI 1869 Cooperator
Petrus NOWAK 1868 – 1869 Cooperator
Ignatus ORZECHOWSKI 1868 – 1899 Parochus
Ignatus WOJS 1867 – 1869 Cooperator
Josephus CHRASTKIEWICZ 1867 Cooperator
Eduardus KRÓLIKOWSKI 1866 – 1869 Cooperator
Simon KOZIEŃSKI 1836 – 1867 Parochus
Antonius CZAREK 1836 Cooperator
Antonius KOPCZYŃSKI 1834 – 1836 Cooperator
Josephus KUMALA 1832 – 1837 Cooperator
Gasparus ŻYCHOŃ 1816 – 1836 Parochus
Josephus POZOWSKI 1813 – 1815 Cooperator Ordo S.Francisci Bernardinus
Michaël SZPERNAKIEWICZ 1811 – 1812 Cooperator
Stanislaus KONIKIEWICZ 1811 Cooperator
Urbanus PORUBSKI 1810 – 1811 Cooperator Ordo S. Paulin Eremitae
Venceslaus LISOWSKI 1810 Cooperator Ordo S.P. primi Eremitae
Salvius KRZYŻANOWSKI 1807 – 1809 Cooperator Carmelita
Facundus GILOWSKI 1806 – 1806 Cooperator
Joseohus BIENIAGA 1805 – 1806 Cooperator
Engelbert OBERMAJER 1804 – 1816 Parochus Pr. Carmelita Calicatus
Wigilius ZĄBECKI 1804 Cooperator
Procopius RYSZKOWSKI 1800 – 1804 Cooperator Carmelita
Hieronymus PIOTROWSKI 1799 – 1800 Cooperator
Nicolaus WYSZKOWSKI 1798 – 1799 Cooperator
Chryzostomus ŚWIĄTKIEWICZ 1798 Cooperator Ordo
Theodoris GRABOWSKI 1797 – 1798 Cooperator Ordo Carmelit.
Fulgentius PRZYŁĘCKI 1796 – 1797 Cooperator Ordo Carmelit.
Thomas RÓŻAŃSKI 1795 Cooperator Ordo Proedia
Josphus BILAŃSKI 1787 – 1789 Cooperator
Apolinarius TRZCIAŃSKI 1785 – 1786 Cooperator
Gregorius NIEDZIELSKI 1782 – 1785 Cooperator Canonicorum Regularium
Adalbertus BEDNARSKI 1782 Cooperator
Honorius GATOWICZ 1781 – 1782 Cooperator Ordo Canonicorum Regularium
Cletus BARAŃSKI 1780 Cooperator Ordo Canonicorum Regularium
Andreas OLESZEŃSKI 1779 – 1780 Cooperator
Michaël ROGOWSKI 1777 – 1779 Cooperator
Alexander BIETKOWSKI 1776 – 1777 Cooperator
Alexius OBRZUTOWICZ 1768 – 1776 Cooperator
Martinus OTRĘBSKI 1763 – 1768 Cooperator
Adalbertus KULSKI 1762 – 1763 Cooperator
Xaverius MIROCHOWIC 1760 – 1762 Cooperator
Andreas SZYMAŃSKI 1760 Cooperator
Andreas MASZEWSKI 1760 – 1804 Parochus
Ivo HIRACZEWICZ 1759 – 1760 Cooperator Ordo Proedia
Joanes RYBALSKI 1759 Cooperator
Bosilius SZCZAWIŃSKI 1758 – 1759 Cooperator
Joannes KAWECKI 1749 – 1760 Parochus
Josephus TOMASZKIEWICZ 1728 – 1749 Parochus
Gasparus PLESSENIUS 1647 Parochus


Wykaz księży wywodzących się z Parafii w Rybnej

  • Władysław Wąsik ur.1942 wyśw. 1966
  • Julian Tekieli CSMA ur. 1927 wyśw. 1958
  • Stanisław Cyganik ur.1937 wyśw. 1960
  • o. Tadeusz Ryś OFMCnv ur. 1935 wyśw. 1966
  • Stanisław Wąsik SDS ur. 1940 wyśw. 1966
  • Kazimierz Poręba FDP ur. 1968 wyśw. 1995


Wykaz sióstr zakonnych z Parafii w Rybnej

  • Władysława Gala ur. 1927 szarytka
  • Benigna Stanisława  Hyla ur. 1941 wizytka
  • Władysława Malik ur.1942 szarytka


Wykaz księży i sióstr na podstawie opracowania W.Ł.