Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.


2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 wystawienie i adoracja trwać będzie do wieczornej Mszy Świętej. O godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.45,  wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, zostaną odprawione nieszpory.


3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez młodzież i dzieci zespołu „ Kojsowioki” z parafii w Kojszówce, której proboszczem jest Ks. Grzegorz Stachowski, który był wikariuszem w naszej parafii. Na koncert  serdecznie zapraszamy.3. Porządek kolędy:

Poniedziałek, 8 I 2018 r. – od godz. 15.00

Rybna Dolna – rejon od kościoła do byłej piekarni – dwóch kapłanów z obydwu stron.


Wtorek, 9 I 2018 r. – od godz. 9.00

Rybna, ul. Nowy Świat – numery parzyste, od numeru 58 do ostatniego, oraz ul. Na Morgi – numery nieparzyste, ul. Miodowa, ul. Zawiła, ul. Widokowa i ul. Sielska.

Dwóch kapłanów, jeden od ul. Na Morgi, drugi od ostatniego parzystego numeru.


Środa, 10 I 2018 r. – od godz. 9.00

Rybna ul. Nowy Świat – numery nieparzyste, od numeru 45 do ostatniego, oraz ul. Jabłoniowa i ul. Brzezina.

Dwóch kapłanów, jeden od numeru 45, a drugi od ostatniego numeru.


Czwartek, 11 I 2018 r.

Rybna: Morgi i Skałka: początek na Morgach – od godz. 9.00

Rybna – ul. Parkowa – od godz. 15.00


Piątek, 12 I 2018 r.

od godz. 15.00 Rybna, ul. Azaliowa


Sobota, 13 I 2018 r.

od godz. 9.00

Rybna, ul. Długa od numeru 2, oraz ul. Wspólna – jeden kapłan.

Rybna, ul. Długa od ostatniego numeru, oraz ulice: Alternatywy,

Lawendowa, Magnoliowa i Krokusowa do numeru 33 – drugi kapłan.

Rybna, ul. Zadworze, Podniebna, Zielna i Rolna – trzeci kapłan.


Poniedziałek, 15 I 2018 r. – od godz. 14.00

Rybna: rejon od szkoły do dworu – dwóch kapłanów, z obydwu stron.