Niedziela Najświętszej Trójcy

wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała),

piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika.

2. W dzisiejszą niedzielę kończy się w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w tym dniu:

• w Rybnej o godz. 7.15, 10.00 i 16.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.30,
  • w Przegini Duchownej o godz. 8.30 i o 16.00,
  • w Czułówku wyjątkowo o godz. 8.30

Uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy zostanie odprawiona po Mszy Świętej o godz.10.00. Bardzo prosimy o zbudowanie na tę okazję ołtarzy w tradycyjnych miejscach naszej parafii.

Zachęcamy wszystkich do publicznego wyznania wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Do udziału w procesji szczególnie zapraszamy: ministrantów, bielanki, dzieci do sypania kwiatów, dzieci z klas trzecich w strojach pierwszokomunijnych, Rodzinę Różańcową, górników, strażaków  i orkiestrę.

W tym dniu za publiczne oddanie czci Jezusowi w Najświętszym Sakramencie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przeżyjmy ten dzień w pełnym zjednoczeniu z Chrystusem. Pamiętajmy, że Jezus pozostał w Sakramencie Ołtarza nie po to, aby był podziwiany, lecz by móc stać się naszym pokarmem na życie wieczne.

4. Możliwość spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała: w poniedziałek i wtorek  pół  godziny  przed  każdą  Mszą  Świętą oraz w środę od godz. 17.00 do 18.00.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

we wtorek o godz. 13.45 – uczniowie klas 2. gimnazjum – grupa 1.

we wtorek o godz. 14.30 – uczniowie klas 2. gimnazjum – grupa 2.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca.  Jest to dzień przebłagania, zwłaszcza przez przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy nasze osobiste oraz całego świata.

Spowiedź Święta:

W Rybnej w piątek od godz. 16.30 do 18.00.

Msza Święta pierwszopiątkową w Czułówku i w Przegini Duchownej

o godz. 19.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Rybnej w sobotę od godz. 9.00.

Chorych w Przegini Duchownej i w Czułówku odwiedzimy również w sobotę. Początek odwiedzin ok.  godz. 10.00.

7. W pierwszy piątek po Mszy św. wieczornej Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

8. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe odprawiane po Mszy św. wieczornej, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa również po Mszach św. wieczornych.