Niedziela Palmowa

1. Dziś Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach Świętych będzie obrzęd poświęcenia palm. Uroczysta procesja z palmami odbędzie się na sumie o godz. 11.30.

2.  W tym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania.

Uczniów klas trzecich gimnazjum zapraszamy na spotkanie:

• kl. III B w poniedziałek o godz. 14.30
  • kl. III A w poniedziałek o godz. 15.15.

3. W związku ze zbliżającym się Triduum Paschalnym i Świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej, by w stanie łaski uświęcającej przeżyć te najświętsze dni roku. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Dodatkowo będzie się można wyspowiadać w środę od godz. 15.30 do 18.00.

4. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nie będzie Mszy Świętych o godz. 6.30.

5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na spłatę kredytu zaciągniętego przez parafię na budowę plebanii, oraz na poszerzenie cmentarza parafialnego. Ofiary prosimy składać w zaklejonych kopertach, z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy na zewnątrz koperty.

6. Ministranci z naszej parafii zostali wicemistrzami etapu diecezjalnego Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej. Będą reprezentować naszą diecezję

i parafię w turnieju ogólnopolskim w Częstochowie 1 i 2 maja br. Serdecznie gratulujemy.

Święte Triduum Paschalne

Wielki Czwartek

Początek Liturgii Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00 O godz. 21.00 na adorację zapraszamy młodzież.

Wielki Piątek

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00, aż do Liturgii Wielkiego Piątku, która rozpocznie się o godz. 18.00.

O godz. 10.00 zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżowa.

O godz. 17.00, przed Liturgią Wielkiego Piątku, odprawimy Drogę Krzyżową dla wszystkich parafian.

Po wieczornym nabożeństwie będziemy adorować Pana Jezusa w ołtarzu adoracji zwanym Bożym Grobem. O godz. 21.00 odśpiewamy Gorzkie Żale – trzy części. Następnie

zapraszamy na adorację wszystkich parafian, a szczególnie członków Żywego Różańca. Adoracja trwać będzie do godz. 24.00.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Oznacza to, że należy powstrzymać się od pokarmów mięsnych i ograniczyć posiłki do trzech w ciągu dnia, z czego tylko jeden może być posiłkiem do syta.

Wielka Sobota

Adoracja Pana Jezusa w Boży Grobie od godz. 8.00 do godz. 18.00.

Poświęcenie pokarmów:

W kościele w Rybnej: od godz. 10.00 do godz. 12.00, co pół godziny.

Rybna Wrzosy – 11.00

Rybna Nowy Świat – 11.30

W Czułówku o godz. 10.00.

W Przegini Duchownej:

Rogatka – 10.30

W kaplicy 10.45

Zajazie – 11.00

Podświerkle – 11.15

Murowana – 11.30.

Wigilia Paschalna

Na Liturgię Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 18.00 składa się:

poświęcenie ognia i paschału,

poświęcenie wody chrzcielnej,

odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych,

liturgia Eucharystii,

procesja rezurekcyjna.

Na obchody Wigilii Paschalnej przynosimy ze sobą świece.

Na procesję rezurekcyjną zapraszamy całą wspólnotę parafialną, a w szczególności: orkiestrę, górników, strażaków, członków Żywego Różańca.