Niedziela Palmowa – 2018

1. Dziś Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach Świętych będzie obrzęd poświęcenia palm. Uroczysta procesja z palmami odbędzie się na sumie o godz. 11.30.


2. W związku ze zmianą czasu zimowego na letni Msze Święte popołudniowe w dni powszednie w naszym kościele parafialnym będą odprawiane od jutra o godz. 18.00. Od dzisiejszej niedzieli popołudniowa Msza Święta w Przegini Duchownej będzie odprawiana o godz. 16.00.


3. W związku ze zbliżającym się Triduum Paschalnym i Świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej, by w stanie łaski uświęcającej przeżyć te najświętsze dni roku. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Dodatkowo będzie się można wyspowiadać w środę od godz. 16.00 do 18.00.


4. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nie będzie Mszy Świętych o godz. 6.30.


Święte Triduum Paschalne

Wielki Czwartek

Początek Liturgii Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00 O godz. 21.00 na adorację zapraszamy młodzież.


Wielki Piątek

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00, aż do Liturgii Wielkiego Piątku, która rozpocznie się o godz. 18.00.

O godz. 10.00 zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżową.

O godz. 17.00, przed Liturgią Wielkiego Piątku, odprawimy Drogę Krzyżową dla wszystkich parafian.

Po wieczornym nabożeństwie będziemy adorować Pana Jezusa w ołtarzu adoracji zwanym Bożym Grobem. O godz. 21.00 odśpiewamy Gorzkie Żale – trzy części. Następnie zapraszamy na adorację wszystkich parafian, a szczególnie członków Żywego Różańca. Adoracja trwać będzie do godz. 24.00.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Oznacza to, że należy powstrzymać się od pokarmów mięsnych i ograniczyć posiłki do trzech w ciągu dnia, z czego tylko jeden może być posiłkiem do syta.


Wielka Sobota

Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie od godz. 8.00 do godz. 18.00.

Poświęcenie pokarmów:

W kościele w Rybnej: od godz. 10.00 do godz. 12.00, co pół godziny.

Rybna Wrzosy – 11.00

Rybna Nowy Świat – 11.30

W Czułówku o godz. 10.00.

W Przegini Duchownej:

Rogatka – 10.30

W kaplicy 10.45

Zajazie – 11.00

Podświerkle – 11.15

Murowana – 11.30.


Wigilia Paschalna

Na Liturgię Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 18.00 składa się:

poświęcenie ognia i paschału,

poświęcenie wody chrzcielnej,

odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych,

liturgia Eucharystii,

procesja rezurekcyjna.

Na obchody Wigilii Paschalnej przynosimy ze sobą świece.

Na procesję rezurekcyjną zapraszamy całą wspólnotę parafialną, a w szczególności: orkiestrę, górników, strażaków, członków Żywego Różańca.