Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.


2.  Porządek Mszy Świętych w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych taki, jak w każdą niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie wspieramy modlitwą i składamy ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.


3. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.


4. Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek (21 kwietnia) nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


5. Zapraszamy dzieci z klas trzecich, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, wraz z rodzicami, w sobotę o godz. 18.00 na Mszę Świętą, w czasie której zostaną poświęcone i rozdane  książeczki do modlitwy.


6. W przyszłą niedzielę, 21 kwietnia, po Mszy Świętej o godz. 16.00 uczniowie ze szkoły w Rybnej wystąpią z przedstawieniem Wielkanocnym, na które serdecznie zapraszamy.