Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.


2. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za  przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.


3. W środę na wspólny różaniec o godz. 17.30,  wieczorną Mszę św. i nabożeństwo zapraszamy członków Żywego Różańca. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.


4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca.

Msza Święta w Czułówku i Przegini Duchownej w piątek o godz. 19.00

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Rybnej w sobotę od godz. 9.00.

Chorych w Czułówku i Przegini Duchownej  odwiedzimy również w sobotę.

Początek odwiedzin ok.  godz. 10.00.


5. Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek (6 kwietnia) nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


6. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Matce Bożej. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo.


7. W przyszłą niedzielę, 8 kwietnia, po Mszy Świętej o godz. 11.30 uczniowie ze szkoły w Rybnej i Bielanki wystąpią z przedstawieniem Wielkanocnym, na które serdecznie zapraszamy.