Ogłoszenia Duszpasterskie - 1 V 2011

2. Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego

poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona

Polski,

wtorek – uroczystość NMP Królowej Polski, głównego patrona Polski,

środa – wspomnienie św. Floriana, męczennika,

czwartek – wspomnienie bł. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera,

piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Pana  Jezusa w najświętszym sakramencie. Po sumie wystawienie i adoracja trwać będzie do popołudniowej Mszy św.

3. Dziś rozpoczęliśmy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe ku czci NMP będą odprawiane w naszym kościele parafialnym w niedziele i w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

4. We wtorek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych w tym dniu taki sam jak w każdą niedzielę. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego Narodu do Maryi.

5. W środę na wspólny różaniec o godz. 17.30, wieczorną Mszę św. i nabożeństwo zapraszamy członków Żywego Różańca. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

6. W środę i w piątek o godz. 19.00 odbędą się próby liturgiczne dla dzieci przygotowujących się do 1. Komunii św. Bardzo prosimy rodziców o dopilnowanie, by wszystkie dzieci wzięły udział w próbach.

7. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca.  Jest to dzień przebłagania, zwłaszcza przez przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy nasze osobiste oraz całego świata.

Spowiedź Święta:

w Czułówku w czwartek od godz. 15.30 do 16.30

Msza Święta w piątek o godz. 19.00

w Przegini w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.

Msza Święta w piątek o godz. 18.00

W Rybnej spowiedź w piątek od godz. 16.30 do 18.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Rybnej w sobotę od godz. 9.00.

Chorych w Czułówku i w Przegini Duchownej odwiedzimy również w sobotę. Początek odwiedzin o godz. 11.00.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w kaplicy w Czułówku zostanie odprawiona Msza Święta w intencji strażaków z naszej parafii.

9. Prenumeratorów miesięcznika „Familia” prosimy o odbiór kolejnego numeru w zakrystii.