Ogłoszenia Duszpasterskie - 10 VII 2011


15. Niedziela zwykła – 10 VII  2011 r.


1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,

wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

środa – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

sobota – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel, (NMP Szkaplerznej).

2. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 15. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. To najważniejszy dzień tygodnia, kiedy szczególnie uroczyście i we wspólnocie celebrujemy Eucharystię. Taką niedziela była od początków chrześcijaństwa. W każdą wakacyjną niedzielę uczestniczmy we Mszy Świętej bez względu na okoliczności, w jakich się znajdziemy. W ten sposób dajemy świadectwo żywej wiary. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zatem pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

3. Odpust ku czci św. Anny obchodzić będziemy w tym roku 31 lipca.

4. Prenumeratorów miesięcznika „Familia” prosimy o odbiór kolejnych numerów w zakrystii.