Święto Świętego Szczepana

1. Kalendarz liturgiczny:

środa – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty,

czwartek – święto świętych Młodzianków, męczenników.


2. W niedzielę, 31. grudnia, o godzinie 17.00 na zakończenie roku zostaną odprawione uroczyste nieszpory , ze śpiewem suplikacji – Przed oczy Twoje, Panie; Święty Boże oraz hymnem dziękczynnym: Ciebie, Boga wysławiamy. Zachęcamy do udziału w tym tradycyjnym nabożeństwie dziękczynno-błagalnym.


3. Jutro w naszej Parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

Prosimy o przygotowanie na kolędę: krzyża, świec, wody święconej i kropidła; dzieci i młodzież szkolna przygotowuje zeszyty do religii.


4. Tak jak w poprzednich latach zostały przygotowane deklaracje przewidywanych ofiar na potrzeby parafii w roku 2018. Są one wyłożone na bocznych ołtarzach. Bardzo prosimy o zabranie ich z kościoła, wypełnienie i wręczenie księdzu podczas kolędy.  Parafia stoi przed podjęciem dwóch dużych inwestycji:  zabezpieczenia konstrukcji dachu i sufitu kościoła, oraz kontynuacji prac przy  poszerzenia cmentarza.  Wymaga to  rozeznania jakimi środkami finansowymi będziemy dysponowali w przyszłym roku.


5. Porządek kolędy:

Środa, 27 XII 2017 r. – od godz. 9.00

Czułówek – trzech kapłanów: dwóch kapłanów po prawej i po lewej stronie drogi oświęcimskiej do centrum razem z  osiedlem nowych domów za stacją paliw, trzeci kapłan od kaplicy i szkoły.


Czwartek, 28 XII 2017 r. – od godz. 9.00

Przeginia Centrum: Trzech kapłanów – dwóch od Przegini Narodowej po obu stronach drogi, a trzeci kapłan od lasu w stronę drogi do Nowej Wsi Szlacheckiej.


Piątek, 29 XII 2017 r. – od godz. 9.00

Przeginia Zagórze: dwóch kapłanów od baru, oraz od P. Cyganików,

Trzeci kapłan –– Przeginia Duchowna Rogatka, od dawnego młyna do dolnej drogi do Rybnej (bez nowego osiedla Na Rogatce).


Sobota, 30 XII 2016 r. – od godz. 9.00

Przeginia Duchowna – Leteryjka i Zajazie – jeden kapłan Murowana, Rusocice i Podświerkle – drugi kapłan.


Wtorek, 2 I 2018 r. – od godz. 9.00

Rybna Górna – od góry, dwóch kapłanów, po lewej i po prawej stronie.