Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

środa – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki,

czwartek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

2. We wtorek, 31. grudnia, o godzinie 17.00 na zakończenie roku zostaną odprawione uroczyste nieszpory , ze śpiewem suplikacji – Przed oczy Twoje, Panie; Święty Boże oraz hymnem dziękczynnym: Ciebie, Boga wysławiamy. Po nieszporach zostanie odprawiona Msza Święta. Zachęcamy do udziału w tym tradycyjnym nabożeństwie dziękczynno-błagalnym.

3. W środę, 1. stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte zostaną odprawione tak jak w każdą niedzielę. Z inicjatywy papieża Pawła VI cały świat chrześcijański w tym dniu w szczególny sposób modli się o pokój na świecie. Wszyscy zechciejmy włączyć się w tę modlitwę Kościoła, modląc się o pokój w naszych rodzinach, naszej Ojczyźnie i wszędzie tam, gdzie jest on zagrożony.

4.  W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca.

Msze święte w kaplicach w Czułówku i Przegini Duchownej w piątek o godz. 18.00.

W Rybnej spowiedź św. w piątek od godz. 16.00 do 17.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Rybnej w sobotę od godz. 9.00.

W Czułówku i w Przegini Duchownej chorych odwiedzimy również w sobotę. Początek ok. godz. 10.00.

3. Porządek kolędy:

Poniedziałek, 30 XII 2013 r. – od godz. 9.00

Przeginia Zagórze: dwóch kapłanów od baru, oraz od P. Cyganików,

Trzeci kapłan –– Przeginia Duchowna Rogatka, od dawnego młyna do dolnej drogi do Rybnej (bez nowego osiedla Na Rogatce).

Wtorek, 31 XII 2013 r. – od godz. 9.00

Przeginia Duchowna – Leteryjka i Zajazie – jeden kapłan Murowana, Rusocice i Podświerkle – drugi kapłan.

Czwartek, 2 I 2014 r. – od godz. 9.00

Rybna – Nowy Świat – od góry, dwóch kapłanów, po lewej po prawej stronie

Piątek, 3 I 2014 r. – od godz. 9.00

Rybna Górna – od góry, dwóch kapłanów, po lewej po prawej stronie

Sobota, 4 I 2014 r. – od godz. 15.00

Czułówek – osiedle nowych domów za stacją paliw.

Przeginia Duchowna – Rogatka – osiedle nowych domów.