Święto Świętej Rodziny

1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki,

wtorek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,

sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli.


2. Dziś, 31. grudnia, o godzinie 17.00 na zakończenie roku zostaną odprawione uroczyste nieszpory , ze śpiewem suplikacji – Przed oczy Twoje, Panie; Święty Boże oraz hymnem dziękczynnym: Ciebie, Boga wysławiamy. Po nieszporach zostanie odprawiona Msza Święta. Zachęcamy do udziału w tym tradycyjnym nabożeństwie dziękczynno-błagalnym.


3. W środę na wspólny różaniec o godz. 16.30,  wieczorną Mszę św. i nabożeństwo zapraszamy członków Żywego Różańca. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.


4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca.

Spowiedź Święta:

w Rybnej w piątek od godz. 16.00 do 17.00.

Msza Święta pierwszopiątkową w Rybnej o godz. 17.00. W Czułówku i w Przegini Duchownej o godz. 18.00.


5. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę.

Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2018, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.


6. Porządek kolędy:

Wtorek, 2 I 2018 r. – od godz. 9.00

Rybna Górna – od góry, dwóch kapłanów, po lewej i po prawej stronie.


Środa, 3 I 2018 r. – od godz. 9.00

Rybna Dolna, od dworu do dawnej hurtowni ( bez ul. Parkowej) – jeden kapłan.

Rybna Dolna, od kapliczki św. Jana do dawnej piekarni – drugi kapłan.


Czwartek, 4  I 2018 r. – od godz. 16.00

Przeginia Duchowna – Rogatka – osiedle nowych domów od numeru 398.Poniedziałek, 8 I 2018 r. – od godz. 15.00

Rybna Dolna – rejon od kościoła do byłej piekarni – dwóch kapłanów

z obydwu stron.