Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła,

środa – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało),

sobota – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

2. W dzisiejszą niedzielę kończy się w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w tym dniu:

• w Rybnej o godz. 7.15, 10.00 i 16.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.30,
  • w Przegini Duchownej o godz. 8.30 i o 16.00,
  • w Czułówku wyjątkowo o godz. 8.30

Uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy zostanie odprawiona po Mszy Świętej o godz.10.00. Bardzo prosimy o zbudowanie na tę okazję ołtarzy w tradycyjnych miejscach naszej parafii. Zachęcamy wszystkich do publicznego wyznania wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Do udziału w procesji szczególnie zapraszamy: ministrantów, bielanki, dzieci do sypania kwiatów, dzieci z klas trzecich w strojach pierwszokomunijnych, Rodzinę Różańcową, górników, strażaków  i orkiestrę. W tym dniu za publiczne oddanie czci Jezusowi w Najświętszym Sakramencie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przeżyjmy ten dzień w pełnym zjednoczeniu z Chrystusem. Pamiętajmy, że Jezus pozostał w Sakramencie Ołtarza nie po to, aby był podziwiany, lecz by móc stać się naszym pokarmem na życie wieczne.

4. Możliwość spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała: w poniedziałek i wtorek  pół  godziny  przed  każdą  Mszą  Świętą oraz w środę od godz. 17.00 do 18.00.

5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na spłatę kredytu  zaciągniętego na budowę plebanii, renowację ołtarza oraz na poszerzenie cmentarza parafialnego. Ofiary prosimy składać w zaklejonych kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawcy.

W kwietniu na ten cel złożono 12 880 zł. w 172 kopertach. Wszystkim  ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

Zostały rozpoczęte prace przy poszerzeniu cmentarza. Została wykonana droga dojazdowa, wykonany został w ok. ¾  fundament pod ogrodzenie, oraz zgromadzony został kamień na ogrodzenie. Z końcem lipca rozpocznie się budowa ogrodzenia. Dotychczasowe prace, oraz zgromadzony materiał kosztowały 93 060 zł. Do zakończenia prac jeszcze daleko, tym bardziej, że aby tego dokonać potrzebna będzie co najmniej dwukrotność wyżej wymienionej kwoty. Prace te zostały podjęte, ponieważ na naszym cmentarzu już nie ma miejsc na nowe pochówki.

Pragniemy również poinformować, że naszej parafii została przyznana przez Urząd Marszałkowski dotacja na kontynuację renowacji ołtarza św. Anny w wysokości 15 000 zł. Aby wykorzystać tę dotację parafia musi dołożyć z własnych środków finansowych 15 858 zł.

Pragniemy też wyjaśnić, że parcela obok kościoła, na której stoi dawna wikarówka, nie została sprzedana lecz za zgodą Kurii oddana na 10 lat w dzierżawę Urzędowi Gminy.