Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

środa – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,

czwartek – wspomnienie św. Justyna, męczennika,

sobota – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.


2. Jutro o godz. 18.00 J.E. Ks. Bp Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania uczniom klas trzecich gimnazjum.  Rodzice młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania,  w darze ołtarza ufundowali krzesła do prezbiterium naszego kościoła parafialnego. Za dar składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W środę, w ostatni dzień maja, zakończymy odprawianie nabożeństw ku czci Matki Najświętszej. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych. Będzie ono odprawiona w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy Świętej.


4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca.  Jest to dzień przebłagania, zwłaszcza przez przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy nasze osobiste oraz całego świata.

Spowiedź Święta:

w Czułówku w czwartek od godz. 16.00  do 17.00

Msza Święta w piątek o godz. 19.00

w Przegini w czwartek od godz. 17.00 do 17.30

Msza Święta w piątek o godz. 19.00

W Rybnej spowiedź w piątek od godz. 16.30 do 18.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Rybnej w sobotę od godz. 9.00.

Chorych w Przegini Duchownej i w Czułówku odwiedzimy również w sobotę. Początek odwiedzin ok.  godz. 10.00.


5. W czwartek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej.


6. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Matce Bożej za grzechy i zniewagi wobec Niej. O godz. 18.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej nabożeństwo czerwcowe i modlitwa za rodziny oczekujące potomstwa.