Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła,

czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

sobota – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.


2. Dzisiaj o godz. 11.30 dzieci z klas trzecich będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w ofierze  Mszy św. przyjmując Komunię Świętą. Przez cały tydzień dzieci pierwszokomunijne będą przychodzić do kościoła na Mszę Świętą i nabożeństwa majowe na godz. 18.00 w ramach tzw. „białego tygodnia”.


3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w Rybnej o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. W Przegini i w Czułówku Msza Święta o godz. 19.00.


4. W tym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

w poniedziałek o godz. 14.30 – uczniowie klasy VII z Przegini Duchownej.

w piątek o godz. 15.15 – uczniowie  klasy VII w Czułówku.


5. W przyszłą niedzielę o godz.10.00 dzieci z klas czwartych przeżywać będą pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Próba liturgiczna dla dzieci z klas czwartych  odbędzie się w piątek o godz. 16.30. Po próbie odbędzie się spotkanie z rodzicami.  Prosimy o obecność wszystkich dzieci, oraz ich rodziców.

Spowiedź przed rocznicą Komunii Świętej będzie w sobotę o godz. 16.30.